Vítejte na našem webu.

Náš motorest se nachází v obci Zelinkovice, která vznikla z návrhu Ondřeje Zelinky, hejtmana na Hukvaldech, kolem  dokončené "císařské" silnice vedoucí z Olomouce do Krakova v roce 1789. První zmíňky o místním hostinci jsou z roku 1839.  Slavným rodákem  z roku 1905 přímo z hostince, je hudebně nadaný Jaroslav Slavický na kterého působil  Leoš Janáček, který se zde zastavoval. Jaroslav se stal profesorem na Hudební fakultě KU v Praze, zakladatelem a předsedou  sdružení Bezručův kraj.

     V současnosti se nedaleko nachází rekreační oblast Olešná s aquaparkem, ale i upravenou asfaltovou stezkou kolem vodní nádrže Olešná. Je vhodná jak pro pěší procházku tak i pro cyklisty a bruslaře.

     V sousední obci Chlebovice  www.chlebovice.cz  se od roku 2002 vypíná na kopci Kabátice rozhledna Panorama, z které je krásný rozhled po celém okolí.

     A proto i dnes nabízí náš motorest nejen občerstvení, ale i teplá jídla domácí kuchyně, jak našincům tak i pocestným. K tomuto účelu hostům slouží i stavebně oddělená nekuřácká jídelna pro 40 osob, i útulné venkovní posezení  před vchodem do objektu. Dále máme k dospozici i sál s kapacitou až 80 míst k pořádání různých typů rodinných oslav, firemních večírků, školení i plesů.

 
 
 

 

 

OPĚT OTEVŘENO

 

Anketa

Líbí se Vám naše nové stránky?

Ano (106)
81%

Spíš ano (10)
8%

Spíš ne (5)
4%

Ne (10)
8%

Celkový počet hlasů: 131